piątek, 26 kwietnia 2013

kurs na broszkę

Witajcie moi drodzy! Dziś po wielu miesiącach w końcu mogę gościć na blogu Rapakivi i pozostanę tam przez cały weekend!:) Czemu tak długo czekałyśmy? a to dzięki wspanialej holenderskiej poczcie, która nagle okazało się nie zna mojego adresu! Ale nie będę tutaj tego już roztrząsać coby się nie denerwować;)

Jak tylko dostałam do ręki 2 ostatnie kolekcje zachwyciły mnie ogromnie! Z zimowej na pewno powstaną kartki dla dzidziusia:) a z tej najnowszej oj sami zobaczycie przez tez weekend co zrobiłam :) a to tylko część pomysłów jakie na nie mam;) I to lubię w tych papierkach, że inspirują do wszystkiego.
 W pierwszym dniu przedstawiam szybki kursik na broszkę z użyciem papieru i materiałów z Rapakivi. Do zrobienia jej zainspirował mnie paper Just a Note pasek nr 2 ze znaczkami. Sama kolorystyka jest tak delikatna że idealnie wpasowała się w filc tworząc subtelna ozdobę.

1. Co jest nam potrzebne?
- filc 
- guzik
- tasiemka
- sznurek 
- igła i nici
- klej na gorąco
- nożyczki


2. wycinamy dowolny motyw znaczka i obklejamy perełkami


3. docinamy 3 kawałki filcu, wielkość zależy od tego jaka chcecie dużą mieć broszkę, również kolorystyka i ilość  warstw filcu może być dowolna. Ja jedną warstwę pocięłam ozdobnymi nożyczkami, chodź nie było łatwo;)


4. teraz należy albo zszyć warstwy albo podkleić klejem na gorąco. Ja je najpierw lekko podszyłam na środku a potem krawędzie zakleiłam klejem


5. następnie przyszyłam sznurek perełek


6.na końcu ozdobiłam kokardkę guziczkiem i tasiemką i podkleiłam do całościi oto mamy gotową broszkę :) możecie sam znaczek potraktować lakierem czy może medium do spękań, ogólnie rzecz biorąc taka broszka może powstać ze wszystkiego i jak sami widzicie dość szybko :)

Bardzo dobrze się wkomponowała do mojej ciążowej bluzeczki :)
 

Mam nadzieje, że zachęciłam Was do skorzystania ze znaczków czy innych elementów papierów Rapakivi w troszkę inny sposób niż scrapowy ;)

dziękuje za uwagę i zapraszam jutro na kolejne twory stworzone z Rapakivi :)

pozdrawiam serdecznie

Noami

4 komentarze:

  1. Bardzo pomysłowa broszka :) Dziękuję za kurs i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. kurczaki ale piekana różowa brosza. fajny kursik Aniu :)

    OdpowiedzUsuń

dziękuje za dobre słowo i każdą opinię