piątek, 4 czerwca 2010

scrap-wspomnienia z Dubaju

Witam witam :) Chyba mogę powiedzieć że u nas przybyło lato i to pełna parą. Całe popołudnie spędziłam na słoneczku i dziś też nie będzie inaczej. Buzia moja nabrała już słonecznych zdrowych kolorków, moje dziecko zresztą też :)Dziś przedstawiam mojego scrapa na wyzwanie u Scrapujacych Polek . Należało użyć artystyczne zdjęcie,coś białego, coś czarnego, coś metalowego i coś co przypomina zawód fotografa.Wybrałam zdjęcie najsłynniejszego hotelu na świecie - Burj Al Arab. Bardzo mi się ten hotel podobał i zawsze go fotografowałam z różnych miejsc, ale najczęściej z samochodu, tym razem udało mi się znaleźć w miejscu gdzie był blisko i dało się z nim zrobić ładne zdjęcie. W samym hotelu nie byłam, ale widziałam piękne zdjęcia wnętrza hotelu i mi to wystarczyło. Żeby wejść do środka trzeba wcześniej rezerwować miejsce, okazać się kartą kredytową i koniecznie coś zamówić w barze. Nie pamiętam już ceny za wstęp, zresztą się już pewnie zmieniła, ale było koło 60 euro. Otwarcie hotelu odbyło się w 2003 roku a nadal budzi zachwyt. Dla mnie to niesamowite, że coś takiego powstało w 18 miesięcy.

A teraz o scrapie. Zrobiłam go na tle kliszy, metalowe elementy to zszywki, muszla z dubajskiej plaży zbierana o północy w pełni księżyca, było tak widno że nazbierałam dość szybko całą reklamówkę. Qullingowa palma, i kokosy drewnianych koralików. W Dubaju rosną przede wszystkim i jedynie palmy daktylowe, którymi sie objadałam codziennie.
Słońce również qullingowe, które tam świeciło niemiłosiernie. Latem temperatury ponad 40 stopni, zimą 25. Jeśli by ktoś chciał wybrać się na wakacje nie polecam letnich miesięcznych, nie można wysiedzieć na dworze, przy dużej wilgotności, człowiek chodzi ciągle spocony.


Chętnie napisałabym więcej o Dubaju , ale muszę uciekać po dziecko, a potem jedziemy do koleżanki. Jeśli coś Was interesuje to pytajcie, jak wrócę chętnie odpowiem na pytania


pozdrawiam serdecznie

3 komentarze:

 1. Fajna .Urocza palemka z kokoskami

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana wspaniałe wspomnienia i piękna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wauw ook weer leuk hoor jij doet ook veel met filigraaan he leuk maar wel een geduld werkje .

  groetjes marcella

  OdpowiedzUsuń

dziękuje za dobre słowo i każdą opinię